top of page

Smaragdinė senelių šventė

Sunku patikėti, kad ši graži senelių smaragdinė šventė buvo pradėta planuoti beveik prieš du metus. Tai parodo, kiek ilgai planuota, laukta, atšaukta, vėl planuota, vėl atšaukta ir vėl planuota buvo senelių smaragdinių vestuvių sukaktuvių šventė.

Bu be galo džiugu rengti šią šventę mano dviem labai stipriai mylimiems žmogučiams, kurie trykšta jaunyste ir nugyventi po 80 metų - tik skaičius, bylojantis dar daugiau nuostabių akimirkų. Nuostabūs ne tik kiekvieno nugyventi metai, tačiau ir laikas praleistas drauge, užauginti vaikai ir anūkai. Būdama viena iš jų, galiu tik stebėtis ir tikėtis, jog manęs laukia ne ką mažiau metų, kupinų nuotykių. Taigi, ši šventė - apie dvi laimės kupinas širdis, kurios jau plaka 80 metų, apie du žmones, kurie prieš 55-erius metus nusprendė žengti koja kojon tuo pačiu keliu ir likimą dalinti tik pusiau - ir blogą, ir gerą.

Besižvalgydama po fotografo Pauliaus darytas nuotraukas aptikau šią ir supratau, kad joje užfiksuota ta akimirka, kai jau galėjau prisėsti akimirkai ir atsikvėpti po viso streso, įtampos, lakstymo, dekoravimo, užduočių paskirstymo kitiems, šeimos fotosesijos... Matydama džiaugsmą senelių veiduose, buvau pati be galo patenkinta galutiniu rezultatu, kuriuo su malonumu noriu pasidalinti ir su Jumis.Tikriausia reikėtų pradėtų nuo to, nuo ko ir mes patys pradėjome... Pirminė šventės data buvo planuojama +- pora savaičių apie senelių vestuvių dieną bei derinama visiškai vien prie pasirinkto šventės vedėjo/muzikanto Donato. Tuomet pamažu rinkomės šventės vietą, apgalvojome svečių sąrašą... Taigi, kai svarbiausi aspektai buvo sudėlioti, galėjau ramiai pradėti galvoti ir kurti kvietimų dizainą.

55-osios vestuvių sukaktuvės - smaragdinės. Ši sodri žalia spalva man alsuoja gamtos gyvybe. Tad šventės dekorui nusprendėme pasirinkti būtent sodrios žalumos tematiką, kurią pagyvins baltos ir auksinės detalės. Norėjau, kad tai atsispindėtų ir kvietimuose. Visada mėgstu savo planuojamose šventėse perteikti šventės dvasią kvietimo spalvose bei detalėse, jog svečiams būtų aišku, ko galima tikėtis, nors tiesiogiai žodžiu niekas ir nepasakyta.

Kvietimai buvo sudaryti iš dviejų kortelių: įprasto dydžio vienpusės pagrindo kortelės su esmine šventės informacija bei dvipusės papildomos informacijos kortelės. Papildomos informacijos kortelėje pateikėme ne tik šventės detales, tačiau paruošiau ir žemėlapį, jog šventės vieta būtų kuo lengviau randama atvykstantiems iš skirtingų Lietuvos kampelių. Abi kortelės buvo apjuostos popierine mova bei patalpinti smaragdiniame voke su derančia įklija.


Kaip jau minėjau, šventės akcentas buvo smaragdinės 55-osios senelių vestuvių sukaktuvės (+dvigubas 80), labai natūraliai priėmėme sprendimą, kad šventės spalva - smaragdinė. Viena pirmiausių idėjų, kurią patvirtinome - smaragdinių Xdecor Šventėms staltiesių naudojimas ir derinimas su auksinėmis dekoro detalėmis. Kadangi tiek kvietimų, tiek šventės dekoro elementus pasirinkome naudoti su monsteros lapais - pirminė mūsų idėja buvo panaudoti dekorui auksu purkštus vyno butelius ir juose primerkti orchidėjų šakų bei monsteros lapų.

Visgi, išdalinus visiems kvietimus ir 9 mėnesius kaupus namie vyno butelius, šventę teko ne kartą nukelti dėl pasaulyje įsisiautėjusios pandemijos. Taip praėjo beveik du metai nuo šventės planavimo pradžios...

Tikiu, kad ne mums vieniems, kuriems teko nukelti šventę, per tą ilgą laukimo laiką galvoje kirbėjo įvairios su šventės išpildymu susijusios mintys, todėl nieko keista, kad per tiek laiko pirminė dekoro idėja pakito. Gėlių salonuose itin išplitusios romėniškos galvos formos vazos mus be galo užbūrė, tad neliko nieko kito kaip ieškoti salono su reikiamu kiekiu. Visgi, mūsų trumpam liūdesiui, tokio stilistikos vazų baltos spalvos niekur nebuvo, tada teko griebti pilkšvokas ir perduoti tėčiui nupurškimo baltais dažais džiaugsmą. Įsigijus vazas, supratau, kad monsteros lapai man niekaip "nelimpa" prie šių galvyčių, be to, plonus vyno butelio kaklelius dabar pakeitė plati erdvė kompozicijai, tad teko 100 % pergalvoti kaip norime, kad atrodytų gėlių kompozicijos ant stalų. Galutinį sprendimą priėmiau turbūt likus 2,5 savaitės iki šventės, todėl esu labai dėkinga UAB "Jurginija" Jurgitos Gėlės, kad padėjo įgyventi mano idėją ir paruošė kompozicijas, sutaupydama man daug brangaus laiko šventės dieną.Šventės metu pasirinkome svečius susodinti ant auksinių Elite Party kėdžių prie jaukių mažesnio dydžio staliukų, prie jų sutalpinant 6-8 žmones, todėl norėjosi jaukumo, nedidelių puokščių, kad neužstotų priešais sėdinčio bei likusio salės vaizdo. Dėl to stalo dekorą papildėme dviem stalo bei viena cilindro formos žvake, priderinant auksines žvakides. Už individualių matmenų žvakių gamybą paskutinę minutę didelis ačiū Jakelio žvakės.Kaip jau minėjau, pradinis mūsų senelių šventės dekoro akcentas buvo - monsteros lapai. Visgi, pasikeitus dekoro konceptui, teko pakeisti ir šventės dienos spaudos detales, kad derėtų prie bendros visumos. Taigi, visoje spaudoje įterpėme puokštėse naudotus lapus ir orchidėjas.

Kas jau senokai seka mano darbus žino, kad mėgstamiausias pasirinkimas vardo kortelėms - dvisluoksnis. Taigi, ne nieko keisto, kad būtent tokį vardo kortelių tipą parinkau ir senelių šventei. Kortelių pagrindas buvo priderintas prie likusios šventės spaudos, o vaško spaudui raštą parinkome monsteros lapą kaip sąsają su pirminiu dekoro planu.

Kartu su vardo kortelėmis ant servetėlės patiekėme ir mažą dovanėlę svečiams - mamos Julija MB gamintus sausainius, dekoruotus aukso potepiu ir monsteros lapu. Šiaip esu prieš dovanėles svečiams, tačiau močiutei labai norėjosi kažko minimalaus, tad nusprendėme, kad gardus sausainiukas, dekoruotas šventės tematika, bus ne tik puiki dekoro detalė, tačiau ir priimtiniausias sprendimas dovanėlės klausimu.Sėdėjimo planą nusprendžiau daryti laaaabai tradicinį - ant PVC plokštės, tačiau pats išdėstymas buvo kiek kitoks, neįprastas. Na, o dizainas, be abejo derėjo prie šventės dekoro ir likusios spaudos. Už stovą nakvynės planui taip pat dėkojame Dekoruota puota.Tuo tarpu nakvynės planas buvo visiškai naujame formate. Paruošėme tradicinių vardo kortelių tipo atmintukus, kuriame pastate bei kambaryje miegos svečiai. Ant kambario durų rankenos, kad dėl visa ko niekas nesusimaišytų pakabinome korteles su vardais.Galbūt kai kuriems Damų ir Džentelmenų staliukai atrodo ir nereikalinga šventės dalis, tačiau mums tikrai labai puikiai pasitarnavo, kadangi svečiai turėjo valandą laiko įsikūrimui sodyboje, atsipalaidavimui po kelionės iki sveikinimų pradžios bei šiek tiek laiko po sveikinimų iki vakarienės.

Damoms siūlėme atsigaivinti gurkšneliu mimozos arba atsipalaiduoti prie kavos ar arbatos puodelio, ragaujant Julija MB ruoštus vienų dviejų kąsnių desertukus. Damų staliuką dekoravome labai panašiai kaip ir pagrindines šventės vietas.

Džentelmenams pasirinkome sodyboje esančią komodą, ant kurios puikiai sutilpo ne tik dalelė vyriškos atributikos, tačiau ir porą grafinų bei taurelių ir sodybos ruošti itin gardūs užkandukai, puikiai tikę prie alaus ar tauriųjų gėrimų.

Kadangi šie staliukai buvo atskiroje patalpoje, ji vakaro metu tapo lyg tam tikra atokvėpio oaze, kurioje buvome pastatę ir Dekoruota puota auksinį stovėlį su įvairiomis nuotraukomis iš senelių gyvenimo. Kai kuriems svečiams buvo be galo smagu, jose rasti ir savo veidus.Saldus stalas, kaip ir daugelyje mūsų šeimos švenčių, tikrai vertas atskiro įrašo. Juo, be abejo, pasirūpino mūsų mylimiausia šeimos konditerė mano mama Julija MB. Saldų stalą pirmiausia planavome serviruoti ant paprasto stalo, dengto smaragdine staltiese, tačiau galop nusprendėme naudoti Dekoruota puota auksinius rėmus, kurie puikiai derėjo su kitomis naudojamos auksinėmis geometrijomis (foto sienele bei žvakidėmis ant stalų). Nusprendėme stovelių neperkrauti desertais, visą dėmesį sutelkiant į vakaro gražuolį - keturių aukštų skirtingų skonių tortą, subtiliai derantį prie šventės dekoro.Dabar kai pagalvoju, kiek daug sprendimų priėmiau paskutinėmis akimirkomis, kadangi šventę "iš naujo" trečią kartą pradėjome organizuoti likus vos geram mėnesiui iki šventės dienos. Vienas iš sprendimų, kurį buvau nukėlusi į "Ne itin svarbūs dalykai" sąrašą - foto sienelė. Žinojau, kad jos reikia, nes ji labai padeda suorganizuoti sveikinimus į vieną konkrečią vietą, ypač, kai šventėje didžioji dalis brandaus amžiaus svečių, tačiau niekaip nebuvau apsisprendusi dėl norimo dizaino.

Visgi, visos mano problemos labai greitai išsisprendė, kai pradėjau bendrauti su nuoširdžiąja Roberta iš Dekoruota puota. Per kelias akimirkas suderinome visas reikiamas dekoracijas saldžiam stalui, foto zonai bei svečių priėmimo kampeliui bei visas kitas likusias detales. Roberta ne tik viską mums atvežė, bet dar ir pasirūpino keliais skirtingais variantais tam tikrų idėjų įgyvendinimui, kad galėtume ramiai apsispręsti tiesiog šventės vietoje. Esame be galo už tai dėkingi! Grįžtant prie paties foto zonos dekoro, tai ko labiausiai, kaip visada, bijojau - jog būsiu netinkamai paskaičiavusi, kiek man reikės žalumos paruošti šiai foto sienelei, kadangi nesu šios srities specialistė. Man tai atrodo visada didžiausiai galvos skausmas. Todėl gerbiu visas dekoratores ir gėlininkes, kurios sugeba apsiskaičiuoti, kiek tikrai reikės, nebus per daug, nepritrūks. Visgi, nepritrūko ir man, buvo pats tas ir dar liko vienas kitas lapas panaudoti kitose vietose.


Taip pat norėčiau didelį AČIŪ tarti ir Salonas Pas Daiva savininkei Daivai, kad pasirūpino mūsų šeimos vyrų, o svarbiausia - šventės kaltininkų, įvaizdžiu. Mums buvo be galo svarbu, kad abu jaustųsi labai gerai nuo pat aprangos parinkimo bei primatavimo iki pat šventės galo. Dėl to esame labai patenkinti mūsų sprendimu pasirinkti Salonas Pas Daiva, nes tiek močiutė, tiek senelis atrodė labai jaunatviškai ir jautėsi puikiai visą vakarą Daivos parinktuose rūbeliuose. Močiutė iki šiol žiūrėdama nuotraukas džiaugiasi pati savimi, o tai yra labai retas atvejis!Jautriausia šventės dalis be abejo buvo židinio įteikimas. Visi šeimos nariai gimimo bei prisidėjimo (žentas) prie šeimos tvarka priėjo ir pasakė po padėkos žodį seneliams. Buvo išties jautru. Sunku sugalvot trumpą padėką žmonėms, kurie tau yra VISKAS, kurie sekė nuo mažens kiekvieną tavo žingsnį, stebėjo tave augant, tampant tokiu žmogumi, koks esi šiandien, palaikė kiekvieną akimirką... Net ir dabar rašant šiuos kelis sakinius, jaučiu tokią šilumą širdy ir besikaupiančias ašaras.Pabaigai, dar kartą norėčiau paminėti, kokie dėkingi esame Donatui ir visai grupei Koveriux Baliam už šiltą, jaukų ir linksmą šventės pravedimą. Donato balsui ir tiesiog profesionalumui bei gebėjimams suburti šventės dalyvius nereikia labai daug žodžių. Manau užteks pasakyti, kad mūsų šventės data, kad ir kiek kartų keitėsi, buvo derinama tik prie Donato užimtumo ir nieko kito. Visas pravedimas buvo labai optimalus, nei per daug, nei per mažai žaidimų, laiku pasakyti reikiami žodžiai, nuostabus balsas bei keletas puikiai įvaldytų muzikos instrumentų reikiamai emocijai sukurti.Su meile,

Noriu Tave pakviesti

תגובות


bottom of page