top of page

Gimtadienis laukiniuose vakaruose

Tie, kurie seka mano darbus, galbūt pamena juodai violetinį dekorą, kurį ruošiau brolio 19-ajam gimtadieniui. Galbūt pamena ir tai, jog tai buvo planas B, kadangi pandemija dar kartą nusprendė sujaukti mūsų planus. Pradinis planas 19-ajam paminėti buvo - smagus kaubojiškas vakarėlis, kadangi brolis gimęs po jaučio ženklu. Turbūt iš tų neįgyvendintų idėjų ir kilo noras surengti netikėtą siurprizą šiais metais.

Likus bene dviem mėnesiams iki gimtadienio mama užsiminė, jog brolis kalbėdamas juokavo, kad su mudviem niekad nežinosi, ką prisigalvosime kitai šeimos šventei. Šios minties įkvėptos su mama sugalvojome, kad būtų pats laikas įgyvendinti kaubojiško gimtadienio mintį, o kad būtų smagiau - broliui apie tai nieko neužsiminti.

Kadangi laiko buvo likę visai ne daug palyginus su tuo, jog daugelį teminių gimtadienių pradedame planuoti maždaug prieš pusmetį, turėjome greitai suktis su idėjų generavimu ir įgyvendinimu. Akivaizdu, kad tokios stilistikos šventės namie negalėjome surengti, ypač norėdamos išlaikyti paslaptį iki paskutinės akimirkos. Dėl to viena iš pirmųjų ir tikrai sunkiausių užduočių buvo rasti tinkamą šventės vietą. Per savaitę laiko turbūt peržiūrėjau visas 70 km spinduliu aplink Mažeikius esančias sodybas. Išsirinkti lengva tikrai nebuvo, kadangi ne visos atitiko stilistikos, galimo žmonių skaičiaus ar kokybės/kainos santykio kriterijus. Kai jau buvau įtikėjusi, kad radau aukso gyslą, gavau dar vieną neigiamą atsakymą. Galop šventės vietai pasirinkome sodybos Luobos vienkiemis Židinio salę ir pradėjome svarstyti galimus dekoro variantus, norimai atmosferai sukurti.

Iki šventės laiko vis mažėjo, todėl išsirinkus šventės vietą, pradėjau svarstyti galimus kvietimo dizaino variantus. Kurpiant idėjas, kilo kaubojiško susitikimo salūne mintis, todėl kvietimuose sodybą įvardijome kaip "Luobos salūną", o kadangi buvo numatyta ne tik konkreti šventės pradžia, bet ir pabaiga, kvietime tai pavadinimo salūno darbo laiku. Pačiam kvietimo dizainui man norėjosi kiek kitokio, išskirtinesnio varianto, todėl nusprendžiau daryti iš centro atverčiamo atviruko tipo. Viršelyje pabrėžėme salūno motyvą, o vidinėje dalyje - laukinius vakarus. Kadangi erdvės kūrybai buvo daug, o teksto ne itin, nusprendžiau parengti ir mini žemėlapį, nurodantį kaip pasiekti salūną.Šventinio stalo dekorui pasirinkome naudoti saulėgrąžas kaip akcentines gėles, o pagrindines puokštes paruošti į kaubojiškus batus. Papildomai keletą mažesnių puokštelių paruošiau paprastuose stiklainiuose, apjuostuose džiuto siūlu. Kadangi akcentinė šventės spalva netikėtai patapo geltona - ją pasirinkome ir žvakėms bei servetėlėms. Stalo dekorą papildėme pintais Chestnut In The Pocket padėkliukais, stora virve, o smagiu akcentu tapo šerifo ženkliuko formos vardo kortelės, spausdintos ant blizgaus auksinio popieriaus.Norėdami sukurti kuo artimesnę atmosferą salūnui, ant sienų kabinome „IEŠKOMAS(-A)“ plakatus, kuriuose buvo parašyta „Ginkluotas(-a) ir labai pavojingas(-a)“, tačiau smagumo dėlei, parinkau visų, kiek buvo įmanoma, nepavojingiausius veidus iš praėjusių švenčių ar kitų akimirkų. Pavyzdžiui, savo nuotrauką parinkau, kurioje užfiksuotas momentas, kai sunkiai sekėsi išpūsti muilo burbulą, tėtis užfiksuotas su gėlyte plaukuose ir pnš.Prie įėjimo į salę, paruošėme foto/sveikinimo zoną, kuriai panaudojome šieno kitkas, bačkutes bei virves. Ant rėmo pakabinome užrašą „Salūnas“, kuris atitiko dizainą, panaudotą kvietimuose. Kadangi visi svečiai susirinko geru pusvalandžiu anksčiau nei šventės kaltininkas, kuri buvo įtikėjęs, jog atveža mums namie paliktas dekoro detales bei priemones, o vėliau keliausime tiesiog paprastos vakarienės, svečiai turėjo nemažai laisvo laiko įsiamžinti foto zonoje. Be galo daug smagių nuotraukų pavyko padaryti su rėmu, ant kurio buvo užrašyta „IEŠKOMAS, atlygis 20 000 LT“.


Na, ir viena geriausių mūsų švenčių dalių - prie visos tematikos derantis saldus stalas. Šįkart jį nusprendėme komponuoti ant rudų medinių kopetėlių ir kolonų iš Deko oazė. Kadangi desertuose daugiau dominavo ne tik saulėgrąžos, bet ir kaktusai, todėl puokštes pakeitėme vazonais ir įvairių formų kaktusais. Saldaus stalo dekorą papildėme kaubojiškais batais (sunku buvo patikėti, koks didelis pasirinkimas vinted'e) ripkomis, medinėmis dėžėmis ir statinaite. Desertuose dominavo žalia/ruda atspalviai, o ponas tortas kiekvienu savo aukštu atspindėjo tam tikrus kaubojiško gyvenimo akcentus.Viena smagiausių vakaro veiklų tapo mados dirbtuvės, kurių metu burtu keliu buvo sudarytos dvi komandos. Mados dirbtuvių tikslas buvo sukurti prototipus naujajai šerifo liemenei. Jog būtų lengviau ir patogiau kurti, kas be ko, modelių ūgiai siekė beveik 2 metrus. Liemenės pagrindas buvo formuojamas iš kepimo popieriaus, abi komandos buvo aprūpintos papildomomis priemonėmis: spalvotu popieriumi, klijais ir žirklėmis. Dizainui sukurti buvo skirta 15 min. Visą eigą fiksavo „spaudos atstovai“, o sukurtus prototipus vertino bei aptarė nuožmi, bet gailestinga komisija ir žodžio kišenėje neieškantys mados kritikai.Tikiuosi, kad buvo smagu skaityti kaip brolis lengvai įtikėjęs svetimos šventės dekoravimu atkeliavo į jam sukurtą šventinį salūną. O ar tu norėtum tokio vakarėlio?


Su meile,

Noriu Tave pakviesti

Comments


bottom of page