top of page

Oro balionu per debesis

Būtų buvę nuostabu, jei visas šios šventės planavimas būtų buvęs toks sklandus kaip minkštutė kelionė per debesis. Deja, kaip ir daugeliui, šventės planams sutrukdė pandemija, todėl šventė buvo nukeliama. Visgi, sulaukę tinkamos akimirkos galėjome pasidžiaugti mažos mergaitės gražia krikštynų švente.

Kaip ir visada, prisipažinsiu, ši šventė pareikalavo daug energijos iš manęs. Būti krikšto mama, dekoratore bei visos šventės vedėja nėra lengvas darbelis. Neatsižvelgiant į tai, buvau be galo patenkinta galutiniu rezultatu, kurį pavyko įgyvendinti.

Pradedant nuo pradžių, turbūt reikėtų aptarti šventės temos pasirinkimą. Tiesą sakant, net negaliu jau tiksliai nusakyti, iš kur mano mintyse atsirado tie oro balionai, lagaminai, tačiau norėjosi sukurti ką nors nematyto, naujo, tačiau vaikiško ir su prasme. Ieškodama idėjų pamačiau keletą dekoro pavyzdžių, kuriuose buvo oro balionai, tačiau dažnai šalia jų buvo ir meškiukai ar kiti standartiniai sprendimai, todėl norėjosi juos pakeisti kitokiais elementais. Kadangi ne tik krikštukei, tačiau ir kai kuriems jos šventės svečiams reikėjo keliauti iš skirtingų valstybių, lagaminų ir gaubliukų panaudojimo šalia oro balionų idėja kilo gana natūraliai. Visas šias mintis norėjo minimalistiškai perteikti ir kvietimuose į šventę.Priimdama šventės dekoro sprendimus buvau ganėtinai apribota šventės vietos erdvės, todėl kai kurie sprendimai buvo priimti būtent atsižvelgiant į turimą erdvę. Visgi, būtent vieno ilgo stalo sprendimas leido sukurti dekorą, kuris atrodė lyg ilgas gėlėtas oro balionų pakilimo takas. Šventės stalui tradiciškai pasirinkau Emerald stalo tekstilę. Norėdama sukurti purių debesų efektą panaudojau daug metrų balto šifono.Stalo dekorą papildžiau baltomis porcelianinėmis vazomis su rausvomis gubojomis. Rausvų gamų pridėjo ir rausvo stiklo žvakidės bei stiklinės. Stalo dekorui išskirtinumo suteikė po stikliniais gaubtais rausvos gubojos debesyje nutūpę oro balionai, kurių dizainas siejosi su kvietimais į krikštynų šventę. Stalo dekorą užbaigė tokios smulkios detalės kaip debesėlių elementais papildytos vardo kortelės bei dovanėlės svečiams - debesies formos sausainiukas su derančio dizaino kortele. Dažnai sutinku su tais, kurie galvoja, jog dovanėlės svečiams nereikalingos. Tačiau dažnai labai svarbu ir tai, kokios dovanėlės yra parenkamos. Kaip šiandien pamenu, jog praktiškai visi sausainiukai sunyko akimirksiu, kai tik įžengėme į salę. Buvo be galo smagu stebėti tuos mažus vaikų veidelius, kupinus džiaugsmo, jaukumo ir netikėtumo.Atsižvelgiant į tai, kad dvi naktis prieš krikštynas buvau miegojus po 3-5 val., manau, kad jėgų dekorui paruošti buvau prikaupusi pakankamai. Be abejo, papildomų rankų nebuvo apsieita. Už tai esu labai dėkinga visiems prisidėjusiems, nes krikšto mamos-dekoratotės-vedėjos pareigos nėra labai lengvos.

Šventės dienos ryte sudėjusi paskutinius taškus ant i dekore, skubėjau namo, kur turėjau pusvalandį laiko iš nemiegojusios, pavargusios, brolio rūbus apsivilkusios pabaisiukės virsti nuotaikinga, žvalia krikšto mama. Ar užteko laiko? Tikrai ne. Ar mano dar apydrėgnius plaukus su plauku laku supurškė fotografė šventės vietoje, į kurią užsukau prieš vykdama į bažnyčią? Tikrai taip. Na, bet nepaisant visko, iškeliavome į Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, kurioje įvyko be galo graži ir jauki krikšto ceremonija. Ir štai, tokiu paprastu būdu du Baranauskų jaunuoliai tapo mažo angeliuko krikšto tėveliais.Po ceremonijos ir fotosesijos senamiesčio parke grįžome į šventės vietą, kurioje visi su džiaugsmu sveikino velniukus išvariusią mažąją krikštukę. Po sveikinimų visi kartu žengėme į rausvais akcentais išpuoštą salę, kurioje dar kartą pasveikinome visus susirinkus į Ievos krikštynų šventę, kartu su krikšto tėčiu tarėme keletą žodžių. Tiesą sakant, tarėm tuos pačius porą kartą, vienas lietuviškai, kitas angliškai. Kaip krikšto tėveliai, krikštukei padovanojome keturis simbolinius maišelius, kuriuose buvo:

* Kruopos – sočiam gyvenimui,

* Cukrus – saldžiam gyvenimui,

* Pinigėlis – turtingam gyvenimui,

* Druska – kad pikta akis nenužiūrėtų.


Šventės eigoje vyko žaidimai, spėlionės ir dar daugiau linkėjimų, kurių metų bandėme nuspėti Ievutės ateities karjeros pobūdį, nuspręsti, į kurį iš tėvelių labiausiai panaši ir panašiai. Visos žaidimų ir linkėjimų kortelės, simboliniai maišeliai, kvietimas atsiminimui bei kita krikštynų atributika buvo patalpinta vardiniame lagamine - krikštadėžėje, kurią padovanojome kartu su krikšto tėčiu. Taip pat, dovanų turėjome ir be galo gražią vardinę oro baliono formos taupyklę bei pakabėlę, tačiau nuotraukų padaryti jau nebesugalvojau.Taupyklės nuotrauką pavyko rasti pas jos gamintojus - Tukio namelis. Šią taupyklę įteikėme Ievutei, linkėdami ir juokaudami, kad vienintelis ir mylimas senelis turėtų galimybę prisidėti prie anūkės svajonių išsipildymo. Močiutėms padovanojome po vardinį šaukštelį, dekoruotą oro balionu, jog anūkėlė visada turėtų su kuo valgyti košytę, atvykusi pas močiutę į svečius.Po visų žaidimų atėjo laikas palepinti desertų skranduką. Nors kai kurie mažieji šį darbą buvo pradėję jau gerokai anksčiau. Saldus stalas buvo lyg atskiras meno kampelis, į kurį visi sudėjome savo širdis. Dekoro elementais pasirūpinome kartu su tėčiu - Deko oazė, o visais gardėsiais, be abejo, rūpinosi mama - Julija MB. Desertai kaip visada atitiko šventės temą nuo A iki Z. Kai dabar pagalvoju, visas saldusis stalas turbūt geriausiai ir atskleidė šventės tematiką nuo mini gaubliukų iki spalvotų mažų lagaminukų bei visų smulkių detalių desertuose...Neatsižvelgiant į tai, kad dabar galiu džiaugtis nuotraukomis, gražiomis akimirkomis ir prisiminti tik gražius dalykus. Visgi, nuoširdžiai nerekomenduoju būti 3 in 1. Ypač kai dieną prieš dekoravai kitas krikštynas futbolo stadiono dydžio kieme.


Su meile,

Noriu Tave pakviesti


P.S. jeigu norite panašaus dekoro, dėl dekoracijų nuomos (sienelės, kolonos, kopetėlės, vazos, taurės ir t.t) arba dekoro paslaugų kreipkitės į Deko oazę arba Noriu Tave pakviesti.

Comments


bottom of page