top of page

Fiesta Meksikoje

„Likus lygiai penkioms dienoms iki mano 24-ojo gimtadienio, kurio akimirkomis norėsiu pasidalinti su Jumis visais, prisiminiau, jog visai pamiršau papasakoti plačiau apie vieną nuostabų vasaros vakarą.

Vakarą, kurio metu pažinome Meksiką, ragaudami tradicinius patiekalus ir gėrimus, klausydami meksikietiškos muzikos ir bandydami savo jėgas su pinjata.“


Tokiais žodžiais turėjo prasidėti prieš 5 mėnesius pradėtas rašyti tinklaraščio įrašas. Tačiau vis svarbesni atsirandantys darbai nustūmė rašymą į šoną. Korona. Šventės. Sesija. Griūnantis imunitetas. Ir štai jau praėjo penki mėnesiai. Ir štai jau kovo mėnesio pabaiga. Po truputį stiprėjanti ir jau vis pozityviau nusiteikianti, rašau įrašą apie nuostabų vasaros vakarą, kuomet pačius artimiausius sukviečiau dar vienai kelionei.


Šį kartą pasirinkome Meksiką. Neklauskit, kodėl, nes pati tiksliai nepasakysiu. Tiesiog norėjosi neįprastai, norėjosi ryškiai. Taip ir padarėme.


Kaip visada, pirmiausia, valandos Pinterest'e ir idėjų generavimas. O tuomet jau galima rinktis datą ir maketuoti kvietimus. Ne kartą jau minėjau, dažnai paminiu ir neapsisprendusiems dėl kvietimo dizaino prasitariu, kad kvietimo dizainas yra puikus atskleisti daug detalių apie savo planuojamą šventę. Spalvos, dekoras, vaizdiniai, net ir šriftas gali nusakyti, kokia tai bus šventė. Tokiu būdu labai paprastai kvietimo tekste išvengsite nuorodų svečiams kaip jie turėtų elgtis. Visi supratingi viską supras iš kvietimo dizaino, o kas nesupras - tam įprastai nebūtų lemta suprasti ir perskaičius tekstą. Kalbu iš patirties. Taiiiiigi, ryški, kiek burgundiška raudona buvo mūsų kvietimo pamatas, o geltoni, oranžiniai bei žalsvi tonai papildė spalvų paletę. Visos detalės pavaizduotos kvietime vienaip ar kitaip atsiskleidė vakaro eigoje.Planuodama vakaro dekorą, supratau, kad kai kurios tematikos tikrai yra gan tradicinės ir žmonės dažnai jas renkasi vienokiai ar kitokiai progai. Tokią išvadą lengva padaryti, kai per kelias minutes atrandi visas reikiamas detales lietuviškose internetinėse parduotuvėse, o ne tarsi atstrenki į sieną ir jau patys pirštukai spaudo klaviatūroje: A L I E X P...


Vienas iš pirmiausių vakaro dekoro akcentų, kuris man siejasi su meksikietiška kultūra, tai spalvotos vėliavėlės Papel picado, priskiriamos liaudies menui. Girlianda įprastai sudaryta iš 40–50 atskirų spalvotų dalių, dekoruotų vienodu arba skirtingais raštais. Girliandų dekorui dažnai pasirenkamos tokios temos kaip: paukščiai, gėlių fragmentai ar žmonių figūros. Papel picado naudojamos religinėms progoms, tokioms kaip Velykos, Kalėdos, Mirusiųjų diena, taip pat per vestuves, kvineaneras ir krikštynas.

Kaip bebūtų liūdna Jūsų atžvilgiu, tačiau nupirkau paskutines girliandas. Visgi, jei kažkas planuosite pasibuvimą Meksikoje, mielai sušelpsiu.Kadangi norėjosi ryškiai, o vakarienės stalas vasaros vakarais būna apšviestas akinančios besileidžiančios saulės šviesos - reikėjo plano chuligano. Hmm... pavadinsiu jį „Ryški dekoro detalė/foto sienelė/apsauga nuo saulės“. Iškart pridėsiu patarimą Nr. 1: jeigu planuojate naudoti kur nors tampomą popierių, tai pasiskaičiuokite geriau, kiek jo Jums tikrai reikės, nes liko dar vienai tokiai sienelei :D


Pamenate minėjau, kad pirštukai patys spaudo klaviatūroje: A L I E X P... Deja, net ir brangus siuntimas ne visada gelbsti. Taigi, spalvotas ir ryškus stalo takelis buvo pakeistas lininiu, rastu močiutės palėpėje. Visgi, manau, kad jis be galo tiko ir atspindėjo meksikietišką kultūrą. Stalui ryškumo suteikėme įvairiaspalvėmis gėlėmis bei žvakėmis. Patarimas Nr. 2 - jeigu nenorite užgožti svečiams „vaizdo“, sukurti „kiekio“ įspūdį, neišleisti didelės sumos puokštėms, rinkitės skirtingo dizaino permatomo vazelių mozaiką, kuriose pamerktas 1 ar 3 žiedai.Šventinį stalą pagyvino ir ne viena šypsena veide atsirado pamačius smagiąsias lamas. Šias linksmuoles mama rado Facebook'o platybėse pas Ernestą. Mūsų prašymu lamutės damutės taip pat turėjo meksikietiškus aksesuarus.Serviruotei pasirinkome geltonas servetėles, kurias dekoravome ryškiai raudonais žiedais. Vardo korteles derinome prie kvietimų dizaino bei šventės tematikos: ryškios spalvos bei karpiniai. Tokią tematiką išlaikiau ir visoje likusioje šventės spaudoje, kurią naudojau ir margaritos barui.Kadangi išvyka į Meksiką buvo tik su artimiausiais, mini barą ir saldų stalą talpinome ant vieno staliuko. Tam, kad atskirti desertus nuo kokteilių, naudojome skirtingas stalo zonas, kurias pavyko išgauti poną tortą pasodinus ant medinės dėžės. Tikriausiai, jau buvo galima numanyti, kad desertai taip pat buvo ryškūs! Kaip visada AČIŪ Julija MB už skonių jūrą.Apie vakaro gėrimus trumpai: kaktusų sultys = yum yum, kokteilis „Margarita“ - daugiau niekada gyvenime (visų keliautojų nutarimu), druskytė + citrina + tekila = yum yum.

Kalbant apie įvairius užrašus, tai labai rekomenduoju pasigaminti šventės barui pagyvinti. Be abejo, angliški posakiai yra smagūs ir panašiai, tačiau tikrai galima sugalvoti ir lietuviškų variantų ir vienam vakarui nuotraukos rėmelį pagyvinti linksmu pasiūlyti paragauti skanaus gėrimo.Vakaro pramogomos buvo pasirinkti trys žaidimai:

  1. Pinjata;

  2. JENGA

  3. Tradiciškai - „Protmūšis“, susijęs su šalimi, po kurią keliaujame.

Žinoma, vasara tikrai tas metas, kai turiu marias laisvo laiko rankdarbiams, laviruodama tarp skirtingų Lietuvos galų, dirbdama trijose vietose. Taigi, pinjatai laiko liko tik naktį prieš kelionę į Meksiką. Nieko tokio, šiek tiek mažiau miego, truputis tampomo popieriaus, daug lipnios juosteles, vienas kitas kilogramas saldainių, sena dėžė ir opa - kaktusas žydi:Pinjatą pakomentuosiu trumpai: kol tuo užsiimė moterys, buvo smagu ir linksma, bet tada atėjo mano du metrai be galvos brolis ir visi turėjo progą išsirinkti mėgiamus saldainius. Patarimas Nr. 3 : pirmiausia prie pinjatos leiskite pasireikšti silpnesniems.Dar keletas nakties akimirkų su Papel picado:Ačiū, kad keliavai kartu su mumis į Meksiką!

Jeigu pažadi niekam niekam neišduodi... tai galvojame apie kelionę į Graikiją bei turą po Aziją...


Su meile,

Noriu Tave pakviesti

Yorumlar


bottom of page