top of page

Gimtadienis Paryžiuje

Ilgai svarsčiau, ar noriu švęsti savo 24-ąjį gimtadienį. Tiesiog susirinkti vakarienės nesinorėjo, koks tuomet gimtadienis.


Galop vieną dieną naršydama Pinterest'e ir klausydama vieno iš savo mėgstamiausių įrašų prancūzų kalba, supratau, jog vakaras Paryžiuje tiks visoms amžiaus kategorijoms, kurios susirinks praleisti mano gimtadienio kartu su manimi.


Visų pirma, buvo nuspręstos šventės spalvos - balta, juoda ir rožiniai akcentai. Visos šios detalės bei Paryžiaus dalelė atsispindėjo ir kvietimuose svečiams. Kaip minėjau jau nė vieną kartą, jeigu šventę rengiate kokia nors tematika, labai paprasta ją perteikti svečiams kvietimo dizainu - taip net nereiks nieko minėti net kvietimo tekste.Kai jau buvo nuspręstos pačios svarbiausios šventės detalės, beliko tik susidėlioti šventės vakaro eigą ir dekorą.


Pradėjau, žinoma, nuo dekoro, kadangi daugelį detalių reikėjo dar įsigyti Lietuvoje arba parsisiųsti. Smagiausia ir labiausiai kankinanti dalis - rausvų stiklinių paieška. Daugelyje parduotuvių spalvoto stiklo taurės ir stiklinės kainuoja 3-5 eur/vnt, taigi gimtadienio kaina staiga gali labai stipriai išaugti. Visgi, mano pačios nuostabai, vieną dieną gavau iš tetos žinutės, jog Maxima parduotuvėse planuojamas rausvių stiklinių išpardavimas. Galite įsivaizduoti mano džiaugsmą. Na, bent jau kol nepradėjau jų ieškoti. Vienoje Maximoje 12-os stiklinių laimikis, kitoje - dviejų. Aplankiusi tris didžiausias ir dar porą mažesnių, šiaip ne taip susirinkau norimą 30 stiklinių rinkinį. Taigi, ši, nors ir varginanti, misija buvo baigta.


Galvodama apie šventinio stalo dekorą, niekaip negalėjau iš galvos paleisti minties apie baltai juodai dryžuotą stalo takelį. Mano džiaugsmui, po kelių minučių darbo su Google, aptikau būtent tokį, kokį norėjau „Majadna“ internetiniame puslapyje! Tad suskubau atlikti užsakymą.


Galvodama apie gimtadienio dekorą, žinojau, jog didžioji dalis dekoracijų, ypač žvakidės ir indai maistui patiekti, privalo būti juodos spalvos. Kaip bebūtų gaila, Lietuvoje nieko gražaus arba tinkamo nepavyko rasti, taigi, pasileidau į paieškas Aliexpress ir Amazon. Po savaitės naršymo, nauja juodų indų ir žvakidžių kolekcija jau keliavo pas mane.

Juodas servetėles, net nedvejodama, užsakiau iš Xdecor. Su jais bendradarbiauju jau ne pirmą kartą. Tikrai rekomenduoju!


Rausvos rožės - tikrai netikėtas sprendimas, kadangi esu didelė rožių NEmėgėja. Tačiau, mano nuomone, šiam dekorui būtent jos labiausiai tiko ir pritiko. Vargšelės su manim keliavo tiek per lietų paspirtuku, tiek 300 km iki gimtinės bagažinėje, kol galėjo ramiai ilsėtis pamerktos vandeniukyje ir laukti šventės.


Na, ir paskutinis šventinio stalo akcentas - tai rausvos žvakės. Kaip visada pastelines žvakes įsigyti keliauju į Tiger parduotuves. Be galo mėgstu jų rašto netolygumą.


Taigi, brangieji, Jūsų teismui - mano 24-ojo gimtadienio šventinio stalo dekoras:


Iš nuotraukų matyti, jog svečiams buvo pateikti vakaro meniu. TAIP. Norėjau visus supažindinti su laukiančiais patiekalais, kurie, be abejo, buvo Prancūziški.


Vakarienę pradėjome nuo prancūziško daržovių troškinio - Ratatouille. Jei ne prancūziškam gimtadieniui, tai bent skaniai vakarienei tikrai rekomenduoju. Galbūt kai kurie vyrai ir neliko sužavėti, neradę nė vieno mėsos gabalėlio, o tėtis dar ir rado progą pasiguosti, kad man grįžus nuolat laikauant daržovių dietos, tačiau, man šis patiekalas vienas mėgstamiausių.


Po vakarienės užkandžiavimui likusio vakaro metu mūsų laukė nuostabaus skonio brushettos, kurias, be abejo, užsakėme pas mūsų mėgstamiausią vieno kąsnio užkandukų gamintoją.


Vakaro desertas - mano patobulinta prancūziško torto Dacquoise versija.Švenčiant namuose, labai svarbu tinkamai išdėlioti ir išnaudoti visus reikiamus kampelius tam, kad turėtumėte visas detales, kurių reikia, tačiau šventės vieta neatrodytų perkrauta. Taigi, foto kampelio ir saldaus stalo vietos klausimą išsprendžiau labai paprastai - sujungiau į vieną. Kas geriau atspindi Paryžiaus dvasią nei jaukios kavinukės su metaliniais staliukais ir kėdutėmis bei nerealaus skonio desertukai? Niekas.

Be galo be krašto dėkoju NB dekoracijos už pagalbą įgyvendinti mano kavutės popietę Prancūzijoje. Jūsų vėžimėlis, dažniausiai sutinkamas tik krikštynose, čia pasitarnavo tobulai! Užteko pridėti tik keletą juodų juostų ir užrašą su kavinukės pavadinimu.Už gimtadienio torto dekorą, žinoma, dėkoju ne kam kitaip kaip tik savo geriausiai draugei/kolegei/MAMAI - Julijai MB! Kaip visada išpildai visus mūsų norus ir dar daugiau. Myliukas.Na, ir žinoma apie vakaro pramogas. Wohoo!

Pirmiausia, bandėme kiek susipažinti su prancūzų kalba. Buvau pasiruošusi 10 žodžių, susijusių su šventėmis, gimtadieniais. Pirmiausia, visi juos bandydavome perskaityti, o, perklausę kaip taisyklingai reikėtų tarti, ir pabandyti atspėti, kokia šio žodžio reikšmė. Na, turbūt, nė vieno nereiktų įtikinėti, jog buvo daug juoko.


Kiek vėliau pabandėme išspręsti kryžiažodį, kuriame buvo pateikti įvairūs žodžiai, susiję su Prancūzija. Buvo labai smagi pramoga, o kryžiažodžiai tikrai tinka daugeliui švenčių, ypač vaikų. Kryžiažodžius labai paprastai galite sudaryti susiradę vieną iš daugelio internetinių puslapių.


Smagiausia vakaro dalis - šventinis BINGO. Su džiaugsmu žaidžia ne tik jauni, tačiau ir seneliai!


Taigi, toks buvo mano 24-asis gimtadienis. Kupinas romantiškų prancūziškų melodijų, skanaus maisto ir nuoširdaus juoko.

Ačiū Tau, kad dalyvavai prisiminimuose!

Su meile,

Noriu Tave pakviesti

コメント


bottom of page