top of page

Bohemiškos šventės planavimas Lietuvoje

Tie, kurie seka mano darbus, žino, jog neseniai su artimaisiais atšventėme brolio 18-ąjį gimtadienį boho tematika. Planuodama šią šventę ieškojau idėjų ne tik Pinterest'e, tačiau ir Lietuvos dekoratorių darbuose. Paieška tikrai nebuvo lengva, kadangi kol kas ši stilistika nėra itin paplitusi, bet panašu, kad dėl esančios paklausos sparčiai auga.


Atsižvelgusi į esančias aplinkybes, nusprendžiau paruošti šį įrašą, kuriame pasidalinsiu gražiausiai darbais, kuriuos teko matyti Lietuvos dekoratorių profiliuose, nuotraukomis, kurias įamžino romantišką nuotaiką savo darbuose sukuriantys fotografai, bei visais kitais atradimais, kuriuos pavyko užtikti. Ne kartą teko skaityti, jog dekoratoriai, neturėdami patirties su tam tikra stilistika, nuvylė užsakovus, nebuvo įgyvendintos aptartos idėjos, nors buvo sutarti konkretūs planai ir panašiai. Dėl šių priežasčių šiame įraše dalinsiuosi tik jau įgyvendintais sprendimais, o ne pavienėmis idėjomis iš interneto platybių. :)


Šventės vieta

Kalbant apie šventės planavimą, vienas iš pirmiausių dalykų, kuriuos atliekame po datos išsirinkimo - šventės vietos paieška.

Bohemiškai šventei, be abejo, labiausiai tinka lauko erdvės, pamiškės, pakrantės ir panašios žaluma alsuojančios vietos, ne pilnai restauruoti dvarai, kluonai, malūnai... Kaip bebūtų gaila, lietuviškas oras, net ir karščiausiais metų laikotarpiais, nėra toks patikimas kaip norėtųsi, tad, švenčiant lauke, svarbu turėti ir atsarginį variantą.


Norintiems sukurti daugiau mistikos, puikiausiai tiks įvairūs dvarai, o nedidelėms šventėms, ypač jei planuojamas pasibūvimas be nakvynes - restoranai ar kiti netikėti sprendimai gamtoje. Norint surengti vieno vakaro Meilės festivalį miške ar prie ežero, rekomenduočiau kreiptis į Vestivalis, kurie tikrai patars šiuo klausimu.


Bohemiškai šventei rekomenduočiau pasirinkti:

 1. Babtyno dvaras (dvaras, kluonas arba vynuogynas), Kauno raj.

 2. Jakiškių dvaras, Joniškio raj.

 3. Palėvenės dvaras, Panevėžio raj.

 4. Žeimių dvaras, Jonavos raj.

 5. Aštriosios Kirsnos dvaras, Lazdijų raj.

 6. Skeiville, Vilniaus raj.

 7. Kaimo turizmo sodyba „Žirnaja“, Ukmergės raj.

 8. Sodyba Nakcižibis, Varėnos raj.

 9. TonyResort namas „Miškas“, Trakų raj.

 10. Downtown Forest Hostel & Camping, Vilnius

 11. „Šekspyro“ viešbutis, Vilnius

 12. Restoranas Panama Food Garden, Vilnius

 13. Apynių namai, Kupiškis

 14. Kupolas renginiams, Vilniaus raj.

 15. Restoranas FOOD in the WOOD, Vilniaus raj.

 16. Pomiškis, Vilniaus raj.

 17. 180 laipsnių Lounge baras, Preila

 18. Suvalkiečio sodybos klėtis, Šakių raj.

 19. Pagraumenės malūnas, Klaipėdos raj.

 20. Sodybos „Aukštupys“ klėtis, Vilniaus raj.

 21. Kaimo turizmo sodyba „Kankorėžis“, Anykščių raj.

 22. Sodyba „Du Horizontai“, Molėtų raj.

 23. Verkių vandens malūnas, Vilnius

 24. Pagulbis, Molėtų raj.

 25. Jazz Villa terasa ant kranto, Trakų raj.

 26. Vilkėnų malūnas, Švėkšna

 27. Restoranas Piano Piano, Kaunas

 28. Fazenda, Kaišiadorių raj.

 29. Botanist kiemelis, Vilnius

 30. Sodyba Kluonas, Anykščiai

 31. Restorano Fiorentino kiemelis, Vilnius

 32. DĖKŪ studija, Kauno raj.

 33. Restoranas The Old Green House, Vilnius

 34. PineWood Bar Lounge, Vilnius

Bohemiškos vestuvės man asocijuojasi tik su ceremonija gamtoje arba erdvėje, perteikiančioje šią dvasią, tačiau tikrai ne bažnyčioje. Nusprendę vienas kitam ištarti Taip šventės vietoje tikrai nesuklysite. Tokiu būdu:

 • Jūsų dekoratoriams nereiks sukti galvos, kaip suspėti laiku papuošti tiek bažnyčią, tiek šventės vietą,

 • Jūsų svečiams, kurių iki šventės vietos laukia ilga kelionė, nekils klausimų, ar vykti į ceremoniją bažnyčioje, kuri suplanuota anksti (12-13 val.), o šventės pradžia tik vėlai vakare (18-19 val.).

 • Šventė taps jaukesne, kadangi nebus padalinta į dvi atskiras dalis.

Ceremonijos vietą galima išpuošti macramé, džiovintais augalais ir kortaderijomis (pampas grass), panaudoti daug žvakių bei įvairiausių stiklinių indų. Kelionė iki bendro gyvenimo pradžios gali būti nuklota įvairiausių raštų ir natūralių atspalvių kilimais, o amžinos meilės priesaiką vienas kitam galite tarti prie dekoruotos medinės arkos arba medžio. Išsirinkę šventės vietą, būtinai apžiūrėkite kiekvieną kampelį tiek lauke, tiek viduje, Tokiu būdu galėsite priimti tinkamiausius sprendimus dekorui, maksimaliai išnaudoti erdves. Pasižvalgykite po šventės vietos nuotraukų albumus internetiniuose puslapiuose, galbūt kils idėjų, apie kurias net nepagalvojote. Taip pat peržvelkite ir pasirinkto dekoratoriaus darbus, tokiu būdu matysite jo galimybes prisitaikyti prie tam tikrų šventės vietos elementų.


Dalinuosi atrastais man gražiausais ir įdomiais ceremonijos vietos sprendimais:


Šventės dekoras: Lovely weddings

Akimirka: Agnė Katmandu


Šventės dekoras: Ana Mart projektai


Šventės dekoras: Chestnut In The Pocket


Šventės dekoras: It's a Match

Akimirka: Laima ir Simas


Dekoras: Dream Decor


Dekoras: 2Frogs

Akimirka: SESĖ SAULĖ


Dekoras: DEKŪ


Šventės dekoras: AbraCadabra decor


Dekoras: Cactus studio

Macramé: Home of Dunes


Dekoras: mu2kartu


Vestuvių planavimas: KM vestuvėsŠventės planavimas: Pinjata

Statinės: Rustic weddingŠventinės vakarienės vietos puošimui ribų nėra. Įvairios galimybės priklauso nuo Jūsų pasirinktos sodybos/dvaro/restorano. Kai kurie pasirinkimai gali būti visai neįgyvendinami arba įgyvendami, tačiau pareikalaus daugiau investicijos. Taigi, prieš nusprendžiat, koks bus Jūsų šventės erdvės dekoras, reikėtų gerai apžvelgti visus kampelius, pasitarti tiek su šeimininkais, tiek su dekoratoriumi.


Bohemišką vakarienę puikiai papuoš džiovintų augalų ir kortaderijų puokštės, natūralių atspalvių gėlės, rudojo stiklo indai, senos knygos, pintos dekoracijos, seni baldai. Esant galimybei, vis dar neįprastu sprendimu taps kabanti puokštė virš stalo. Jaukumo šventei suteiks lemputės.


Stalą serviruokite polėkštėmis, pintais arba macramé padėkliukais, apsvarstykite molinių indų panaudojimo galimybes. Šventės spalvinį akcentą perteikite spalvoto stiklo taurėmis ir stiklinėmis. Servetėlių nelankstykite, pasirinkite labiau laisvesnį sprendimą. Vardo kortelėms pasirinkite neįprastą formatą - komponuokite su stalo įrankiais, pateikite su kokiu nors augaliuku, dovanėle svečiui ir pnš.


Šventinio stalo sprendimai:


Šventės dekoras: Noriu Tave pakviesti


Šventės dekoras: Liepa - švenčių dekoras

Vieta: DEKŪŠventės dekoravimas: FLOWER POWER


Šventės planavimas: Pinjata


Šventės dekoras: Lovely weddings

Akimirka: Agnė Katmandu


Šventės dekoras: Lovely weddings


Šventės dekoras: Šventės butikas


Dekoras: Cactus studio

Macramé: Home of Dunes

Keramika: Lipdau


Šventės planavimas ir dekoravimas: PomiškisDekoras: Dviese


Šventės dekoras: Chestnut In The Pocket


Šventės dekoras: Pūsta suknelė


Šventės planavimas ir dekoras: Gentledecor


Šventės dekoras: It's A Match


Šventės dekoras: Dega rūtos


Šventės dekoras: Baltos avelės
Kai šventėje dalyvauja daugiau nei 20 svečių, labai patogu paruošti svečių sėdėjimo planą. Taip ne tik svečiams nereiks sukti galvos, kokią vietą pasirinkti, tačiau ir aptarnaujančiam personalui bus lengviau patiekti vakarienę, jei tai nėra įprastas vieno ar dviejų karštųjų patiekalų pasirinkimas arba naudojamas vakarienės meniu.


Vienas iš dažnų pasirinkimų boho šventei - stikliniai indai, ant kurių užrašoma arba į vidų įdedama kortelė su svečių sąrašu. Tokį sėdėjimo plano staliuką galite parengti ant nedidelio staliuko ar komodos, kurių dažnai rasite šventės vietoje, tad nereikės galvoti apie veidrodžių ir molbertų įkomponavimą šventės erdvėje.


Šventės dekoras: Liepa - švenčių dekoras

Vieta: DEKŪ


Šventės dekoras: It's A Match


Dekoras: Dega rūtos


Šventės dekoras: Lovely weddings


Be galo sužavėjo sėdėjimo plano pateikimas ant seno lango mediniu rėmu.

Toks sprendimas tikrai bus įsimintinas sprendimas visiems svečiams.


Šventės dekoras: AbraCadabra decor


Smagūs ir linksmi, su lengva užduotimi rasti savo sėdėjimo vietą visada labai žavi, tad tokiu netikėtu pasirinkimu gali tapti - svečių susėdimo kartoteka.


Šventės dekoras: Pūsta suknelė


JAV itin populiarus sprendimas vardo kortelės, kuriose taip pat nurodytas ir stalo numeris. Tokiu atveju, svečiai randa savo vardo kortelę, sužino, prie kurio stalo džiaugsis Jūsų laime, tačiau konkrečią vietą pasirenka patys.


Dekoras: Dega rūtos


Dar vienas galvosūkis, kurį galite pasiruošti patys, laukdami šventės.


Šventės dekoras: Pinjata


Šventės dekoras: DK dizainas


Na, ir, žinoma, gan tradicinis variantas - ant veidrodžio pritvirtintos kortelės, kai kiekviena kortelė dedikuota skirtingam šventės stalui.


Šventės dekoras: Šventės butikas


Panašias idėjas galite pritaikyti ir miegojimo planui, jei yra reikalingas. Toks pateikimas bus ne tik žavus dekoro elementas, tačiau siesis ir su bendra šventės dvasia.
Kokia šventė be saldaus stalo? Man tikrai, kad ne šventė.

Boho iškilmėms puikiai tiks tradiciniai tortai - medutis, napaleonas, kuriuos galite pateikti kaip atskirus nedidelius torčiukus, tačiau renkantis desertus saldžiam stalui svarbiausiai - įvairovė. Skonių įvairovė. Juk tikrai ne visi svečiai mėgsta rūgštesnius, dažnai būsimų nuotakų įvardijamus kaip gaivius skonius. Nesvarbu tai vasara ar žiema, yra nemažai svečių, kuriems prie širdies šokoladas ir tik šokoladas, tad nereikėtų pamiršti ir jų. Rinkdamiesi kelių aukštų tortą, visada išsirinkite skirtingus skonius kiekvienam auštui, taip Jūsų svečiai galės mėgautis pasirinkto skonio gabalėliu.


Kalbant apie kitus desertus, taip pat vertėtų išlaikyti balansą tarp kreminių, pavyzdžiui, panna cotta ar eklerai, ir ne kreminių desertų, tokie kaip paprasti sausainiukai arba macarons, keksiukai ir t.t.


Jeigu švęsite gamtoje, kur negalėsite užtikrint bent ne daugiau nei +18-20 laipsnių temperatūros, pasvarstykite, kaip galite apsaugoti savo desertus, galbūt tokiu atveju reikėtų rinktis kuo mažiau kreminių ir uogų turinčių gaminių.


Neužmirškite, jog saldaus stalo dekorą taip pat galite puikiai ir paprastai priderinti prie bendros šventės estetikos, panaudodami žalumą ne tik dekore, tačiau ir desertų papuošimuose.


Desertai: Julija MB


Jeigu dekore naudojate macramé, tokį sprendimą pasirinkite ir torto dizainui.


Desertai: Julija MB


Šventės dekoras: It's A Match


Šventės dekoras: Lovely weddings

Akimirka: Agnė Katmandu


Tarpusavyje derinkite skirtingo aukščio ir dizaino, tačiau panašių atspalvių padėklus ir žvakides.


Šventės dekoras: Pinjata


Jeigu Jūsų desertų stalas puikuosis prie lango, apsaugokite desertus nuo tiesioginių saulės spindulių panaudoti macramé, pampas grass ar kitus Jūsų pasirinktus dekoro elementus.


Šventės dekoras: Pinjata ir DEKŪ

Desertai: Dolce Amor


Šventės dekoras: Baltos avelės


Šventės dekoras: DK dizainas


Šventės dekoras: Šventės butikas


Šventės dekoras: NB dekoracijos

Desertai: Julija MB


Šventės dekoras: Laumių miškas


Išbandykite kuo daugiau neįprastu sprendimų, pavyzdžiui, saldus stalas paserviruotas ant medinių kopetėlių. Tokiu būdu Jūsų šventė dar ilgai išliks Jūsų pačių ir, žinoma, svečių atmintyje.Šventės dekoras: Gražios vestuvės

Desertai: Macarons Art

Šventės dekoras: Lijo lelijom


Damų ir džentelmenų kampeliai. Šventės metu svarbūs ne tik bendri užsiėmimai, tačiau ir paprasti pašnekesiai, kurie paprastai lengviau persikelia prie damų ir džentelmenų staliukų.


Jog nei merginos, nei vaikinai tikrai nenuobodžiautų, kartu smagiai praleistų laiką, o Jums liktų prisiminimas - galite paruošti įvairias korteles, kurias svečiai turės užpildyti. Pavyzdžiui, damoms pateikiamas „Kaip būti gera žmona Petrui?“, o vyrukams „Kaip veiksmingai prašyti Janinos atleidimo?“ ir panašiai. Toks žaismingas sprendimas gali pakeisti įprastą palinkėjimų knygą.


Damų ir džentelmenų staliukas: Noriu Tave pakviesti

Šventės vieta: Vila Dubgiris

Šventės planuotoja: Pramogų Diva


Damų ir džentelmenų paruoštus patarimus galite paįvairinti papildoma veikla - kiekvienas, užpildęs kortelę, ją užvaškuoja pateiktuose vokuose. Taip bus sukurta ne tik retro paslaptinga nuotaika, tačiau galite sutarti, jog šiuos pasiūlymus skaitysite per kurias nors vestuvių sukaktuves ir panašiai.


Damų ir džentelmenų staliukas: Noriu Tave pakviesti


Šventės dekoras: Pinjata


Šventės dekoras: Šventės butikas


Dekoras: Jonės žiedas


Šventės dekoras: Pinjata


Dekoras: ViskasDecoKitų šventės erdvių dekoravimas taip pat svarbus, norint, kad nuo pat pirmojo žingsnio būtų perteikta Jūsų šventės dvasia... Svečius gali pasitikti Welcome lenta, švenčiant lauke paruošiami pledukai vėsiam vakarui ir vėduoklės karštai dienai, lauko žaidimai, foto kampeliai ir t.t.


Šventės dekoras: Šventės butikas


Šventės dekoras: Pinjata


Dekoras: DEKŪ


Šventės dekoras: Lovely weddings

Akimirka: Agnė Katmandu


Šventės dekoras: Pūsta suknelėTaigi, vaizdinės medžiagos šiam kartui tiek. O toliau vien rekomendacijos, kur kreiptis įvairiais klausimais...


Su meile,

Noriu Tave pakviesti
Boho šventės akimirkas įamžins:


Macramé:


Bohemiška vestuvinė suknelė:


Senovinių automobilių nuoma:


Bohemiškų kėdžių, kilimų, stalų, paviljonų nuoma:


Lempučių nuoma:

Comments


bottom of page