top of page

25 metai meilės

Taip taip, 25 metai. Tiek laiko kartu skaičiuoja mano mylimi Tėvai.

Kiekvienais metais, artėjant šiai sukakčiai, man vis norisi kaip nors juos pradžiuginti, o jiems norisi nieko nedaryti. Taip jau būna, kai iš karštos meilės susituoki karštą vasarą, tačiau dėl pasirinktos karjerios visos kitos vasaros tampa įtemptu darbymečiu.


Ne ką kitaip buvo ir šįkart. Visgi, mano jauna nerimastinga širdis, neleido sėdėti ramiai sudėjus rankų ir nesurengti Tėvams bent pačios minimaliausios šventės. Paskaičiavusi visus galimus variantus grįžtį į gimtąjį miestą, nusprendžiau savo mylimukams surengti kuklią sidabrinę vakarienę šeimos rate tikrąją vestuvių sukaktuvių dieną. Antradienį.


Gerai apskaičiavusi savo studentiškus finansus, nutariau per daug Tėvų neapkrauti planavimo klausimais. Viso labo paprašiau TĄ dieną būti namie reikiamą valandą. Kadangi esu linkusi užsibrėžti aukštus tikslus ir, esant reikalui, iš paskutinių jėgų, juos įvykdyti, pirmiausia pasiruošiau kvietimus, o tik tuomet ėmiau sukti galvą, kokią šventę noriu surengti.


Kaip jau minėjau pirmame blog'o įraše, visada kvietimu stengiuosi perteikti šventės nuotaiką. Taip buvo ir šįkart. Nieko pompastiško, kavos puodelis ir šiek tiek sidabro. Kadangi per 25-erius metus galima sukaupti nemažą kiekį patirties, nusprendžiau, jog vienas iš šventės akcentų bus įvairios mintys, citatos ir sentencijos apie meilę. Viena iš jų nugulė ir kvietime:


Šiame pasaulyje pačių geriausių ir gražiausių dalykų negalima pamatyti ar net išgirsti, jie turi būti pajausti širdimi.“ - Helen KellerIšdalijusi svečiams kvietimus, nusprendžiau rimtai kibti į šventės planavimą, kadangi buvo likusios viso labo 9 dienos.


Per 10-etį darbo vestuvių versle, supratau, kad geriausias ir pigiausias šventės spalvos perteikimo būdas - staltiesė. Taigi, paaukojusi kelias valandas miego, perskaičiusi vieną kitą papildomą įrašą Nuotakų namučiuose, atradau paslaugius ir malonius tiekėjus - X decor. Pasidžiaugusi gražiomis nuotraukomis ir plačiu asortimentu, nusprendžiau papildomai užsisakyti ir servetėles bei sidabrinius servetėlių žiedus.


Atlikusi užsakymą, užmetusi akį į studentišką sąskaitos likutį, pagalvojau, kad labai gražus akcentas būtų permatomos polėkštės. Supratusi, kad gimtąjame mieste tokios paslaugos nerasiu, o joks tiekėjas man polėkščių nesiųs, pradėjau ieškoti arčiausiai manęs esančio tiekėjo ir mamos desertais paperkamo kaimyno, kuris užsiimtų polėkščių transportavimu. BINGO! Trys namai į dešinę, 80 km į rytus ir polėkštės jau užsakytos. Šiauliečiai, sveikinu, turit tikrai nerealią komandą. Ačiū Viskas renginiams už polėkštes ir komunikabilumą!


Atrodytų, stalo serviravimas jau kaip ir baigtas, atsižvelgus į likusį laiką iki šventės... o visgi kodėl neparuošus vardo kortelių. Vardo kortelių, kurių formai kirtiklio neturiu įsigijusiu. Juk nieko tokio paaukoti dar kelias valandas miego.

Taigi, vardo kortelėms pasirinkau žodžius, kurie pamažu susidėliojo mintyse, pagalvojus apie Tėvų kartu nugyventą 25-etį:


Raktas į laimingą santuoką - meilė, pagarba ir nesibaigiantis juokasPagaminusi vardo korteles, nusprendžiau, jog rankdarbių šiai šventei užteks. Taigi, likusį stalo dekorą planavau minimalų - keturios sidabrinės vazos, trys žvakidės, išdėliotos eilute. Puikiai pasitarnavo hortenzijos (Rasos gėlės), įnešusios šviesumo ir lengvumo.


Visgi, likus porai dienų iki šventės, paskaičiavau, jog turiu kelias laisvas valandas, kurias galėčiau paskirti dar vienam ar dviem rankdarbiams. Taip gimė mažos širdutės formos dėžutės su saldžia staigmenėle viduje.Be to, kalbant apie dovanėles svečiams... Niekad nesupratau tokių dovanėlių kaip raktų pakabukai, mediniai vardai su magnetukais, visi kiti nesuvalgomi ar dulkes renkantys dalykai. Tiesą sakant, mano nuomone, geriausia dovanėlė svečiams, tai linksma šventė, kurioje jie galės pasidžiaugti Jūsų laime, gerai praleisti laiką ir atsipalaiduoti. Geriausiu atveju - svečiams įduokite baliaus pyrago, tokiu būdu jie galės grįžę namie prisiminti Jūsų šventę, galbūt desertais pasidalinti su vaikais, kuriuos teko palikti namuose.


Grįžtant prie 25-ečio, kokia šventė be saldaus stalo? Kampelio? Ar... židinio? Tąkart buvo pirmasis kartas, kai mūsų nenaudojamą židinį panaudojau desertams paserviruoti. Kadangi mama netoleruoja laktozės, o kokios vestuvės be jaunųjų, ragaujančių vestuvinį tortą, iškepiau moliūgų duonelės, teta užsakė želė tortą. Visus kitus desertus ir serviruotę priderinome pagal šventės tematiką. Taip pat atspausdinau dar porą sentencijų ir vakarui nuotraukas pakeičiau Sofoklio ir Helen Keller mintimis apie meilę.Šventės metu juokėmės ir graudinomės, žiūrėdami greituoju būdu susuktą filmuką, kuriame sutalpinau įvairias Tėvų nuotraukas nuo pat jų draugystės pradžios. Toks filmukas yra puikus sprendimas rengiant nedidelę šventę arba, kai šventė rengiama entuziastingų keliautojų. Svečiams tikrai bus įdomu pasidžiaugti Jūsų patirtais nuotykiais, ypač, jei bus įterptas vienas kitas juokingesnis vaizdelis. :)


Taigi, summa summarum, norint surengti nedidelę šventę šeimos rate, nereikia nei daug išlaidų, nei daug laiko. Svarbu paskirti šiek tiek laiko planavimui, gerai žinoti, ko nori, ir pabandyti susikurti norimo rezultato vaizdinį. Tuomet bus ne tik lengviau planuoti, tačiau ir įsivaizduoti, kokių priemonių reikia.


Didžiausias patarimas nedidelėms, vieno vakaro šventėms - vieno kąsnio užkandžiai, kuriuos galite pasiruošti patys arba užsisakyti. Kadangi susirenkate tik kelioms valandoms, karštas patiekalas tikrai nėra privalomas. Taip ne tik savęs neapkrausite maisto ruoša, tačiau ir bendravimas su svečiais bus lengvesnis, o esant ribotam šventės plotui, net bendras vaišių stalas prie kurio susėsite nebus reikalingas.

Visus užkandukus dar prieš šventę suruoškite į pasirinktus serviravimui indus ir saugokite šaldytuve. Ant stalo patiekite tik minimalų kiekį ir, esant poreikiui, ištuštėjusius indus pakeiskite naujais.

Tokiu būdu sutaupysite ne tik laiko pasiruošimui, tačiau ir šventės metus nereikės pildyti mišrainės indo, pjaustyti duonos ar agurko ir t.t.

Liks tik atsipalaiduoti ir mėgautis savo švente!


Ačiū Tau, kad dalyvavai prisiminimuose iš mano Tėvų 25-ųjų vestuvių sukaktuvių!


Su meile,

Noriu Tave pakviesti
Šventės dekoracijų nuoma:

Sidabrinės kolonos

Skersmuo: 8 cm, aukštis: 8 cm, turimas kiekis: 2 vnt. Skersmuo: 7 cm, aukštis: 25 cm, turimas kiekis: 2 vnt. Skersmuo: 7 cm, aukštis: 30 cm, turimas kiekis: 2 vnt.


Žvakidė/padėkliukas ant kojelės

Skersmuo: 8 cm, aukštis, 16 cm, turimas kiekis: 6 vnt.


Apvali vaza

Skersmuo: 11 cm, aukštis 12 cm, turimas kiekis: 6 vnt.


Vaza

Aukštis: 23 cm, turimas kiekis: 2 vnt.


Commenti


bottom of page